O nas

Ciemne Pole

Na polu było ciemno, oprócz białych świateł w narożnikach. W powietrzu chłód wczesnojesiennej nocy. Zebraliśmy się aby pograć drużynowo w Frisbee (ang. Ultimate Frisbee). Chociaż graliśmy w tą grę wiele razy wcześniej, to była nasza pierwsza rozgrywka nocą i atmosfera była zupełnie inna. To był nowy poziom zabawy. Na początku graliśmy nieco wolniej niż zwykle próbując opanować poruszanie się po ciemku. Kiedy już je opanowaliśmy i nasze rzuty stały się dalsze a bieganie szybsze, stało się jasne, że mieliśmy do czynienia z czymś wspaniałym.

Po kilku godzinach gry, gdy nasze ciała już parowały, spojrzeliśmy na siebie i dwie rzeczy stały się jasne. Po pierwsze, musimy to powtórzyć. Po drugie, musimy znaleźć sposób aby bardziej się oświetlić. Z tą myślą, zaczęła się nasza podróż.

NOXGEAR
NOXGEAR

Rewolucja kamizelek ochronnych

Jak większość sportowców, planujemy nasze dłuższe biegi i przejażdżki nocą lub wcześnie rano. Kiedy rozpoczęliśmy nasze poszukiwania w świecie techniki zajmującej się oświetleniem w ciemności, byliśmy zszokowani, że ówczesny sprzęt był, mówiąc krótko, nieprzydatny i przestarzały. Dzięki wsparciu technologicznemu oraz ogromnej chęci konstruowania innowacyjnego sprzętu, rozpoczęliśmy pracę nad rewolucją epoki kamizelek ochronnych.

Technologia LED

Gdy rozpoczęliśmy pracę nad projektowaniem wczesnych kamizelek odblaskowych, prototypy powstały niemal natychmiast. Wszystko opierało się na elektronice. Testowaliśmy LEDy oraz światłowód. Już w pierwszych modelach, szyliśmy z materiałów, które później rozwijaliśmy. W ten sposób, Kamizelka Tracer360 dołączyła do innego produktu, Torch Game Vest, stając się jednymi z naszych pierwszych sztandarowych produktów. Dwa produkty, zaprojektowane podobnie, ale przeznaczone do innych rzeczy. Tracer 360 to rzucająca się w oczy kamizelka LEDowa dla rannych i nocnych sportowców. To doskonały dodatek do zimowego sprzętu biegowego, który możesz założyć na kurtkę odblaskową lub latem, gdy chcesz trzymać się z dala od dziennych upałów. Torch Game Vest natomiast, to niezastąpiona kamizelka, która rozjaśni nocne rozgrywki sportowe.

NOXGEAR
NOXGEAR

Narodziny firmy

Patrząc obecnie na początki naszej działalności doceniamy wyzwania jakie podjęliśmy oraz postęp, który poczyniliśmy. Prace nad kamizelkami Tracer360 oraz Torch Game Vest to ponad rok testów i projektowania. Byliśmy w pełni odpowiedzialni za podejmowanie wszelkich decyzji, które przyczyniły się do rozwoju tych produktów.

Produkty Noxgear - sfinansowane i sprawdzone przez ludzi takich jak Ty

Nasza kampania pozyskiwania środków na Kickstarter.com rozpoczęła się 22 Marca, 2013 i zakończyła sukcesem 6 tygodni później. Przygotowanie do kampanii trwało miesiącami, co oznaczało, że musieliśmy w pełni przemyśleć cały proces produkcyjny projektów Tracer360 i Torch oraz ich dystrybucje.

Historia Noxgear

Siedziba Noxgear znajduje się tam, gdzie narodziło sie lotnictwo, Dayton w stanie Ohio. Firma została założona przez dwóch inżynierów, Simona Currana i Toma Waltersa. Na początku zaczęliśmy od próby rozwiązania napotkanego problemu, w trakcie której została założona firma z prostą misją: dostarczyć nocnym miłośnikom sportu innowacyjny i dobrze zaprojektowany sprzęt.

NOX gear

Jesteśmy dumni z naszej firmy i tego co reprezentuje. Nasza nazwa, Noxgear, opiera się na łacińskim słowie nox, oznaczającym "noc". Nocturnal (ang. nocny), lub aktywny nocą, również pochodzi z tego języka. Od pierwszych dni naszych działających prototypów, nasze kamizelki odznaczały się w ciemnościach charakterystyczną literą X. Z połączenia swojego znaczenia i użycia litery X, powstała nasza nazwa: Noxgear - dla nocnych sportowców.

NOXGEAR